Click to Zoom
Why the Apple iPhone 13 Pro Rocks!
- The iPhone 13 Pro phone features a 6.1-inch Super Retina XDR OLED display that refreshes at 120 Hz and has a resolution of 1170 x 2532 pixels. The phone has a triple-camera setup that consists of 12 MP + 12 MP+ 12 MP and a 12 MP + SL 3D camera for selfies and Face ID. It runs on the Apple A15 Bionic (5 nm) chipset with Apple GPU (5-core graphics), up to 6GB of RAM, 1TB storage, on iOS 15, upgradable to iOS 15.4.1. The phone is available in Graphite, Gold, Silver, Sierra Blue, and Alpine Green colors, and is powered by a 3095 mAh, non-removable.
- RAM: 6GB
- Storage: 256GB
- Camera: Camera: 12MP + 12MP + 12MP + TOF 3D LiDAR Selfie: 12MP+ SL 3D
- Battery: 3095 mAh
- Display: 6.1 inches
- Processor: Apple A15 Bionic
- System: iOS 15
- Connectivity: 5G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi 6
| Specification | Details |
|---|---|
| RAM | 6GB |
| Storage | 256GB |
| Camera | Camera: 12MP + 12MP + 12MP + TOF 3D LiDAR Selfie: 12MP+ SL 3D |
| Battery | 3095 mAh |
| Display | 6.1 inches |
| Processor | Apple A15 Bionic |
| System | iOS 15 |
| Connectivity | 5G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi 6 |
No reviews yet. Be the first to review!
Leave a Review
Apple iPhone 13 Pro
The iPhone 13 Pro phone features a 6.1-inch Super Retina XDR OLED display that refreshes …
70000.00
No key specifications highlighted.
Quantity:
1
Deliverly Countrywide
manufacturer warranty
Added to cart!