Click to Zoom
Why the Apple iPhone 11 Rocks!
- Engineered for uncompromising performance, the Apple iPhone 11 is ready to capture pro-grade photos with dual cameras, power through the whole day with a long-lasting battery, and deliver high-quality smartphone video!
- RAM: 4GB
- Storage: 128GB
- Camera: Camera: 12MP + 12MP Selfie: 12MP
- Battery: 3110mAh
- Display: 6.1 inches
- Processor: Apple A13 Bionic (7 nm+
- System: upgradable to iOS 15.4.1
- Connectivity: 4G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi
| Specification | Details |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Camera | Camera: 12MP + 12MP Selfie: 12MP |
| Battery | 3110mAh |
| Display | 6.1 inches |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+ |
| System | upgradable to iOS 15.4.1 |
| Connectivity | 4G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi |
No reviews yet. Be the first to review!
Leave a Review
Apple iPhone 11
Engineered for uncompromising performance, the Apple iPhone 11 is ready to capture pro-grade photos with …
38000.00
No key specifications highlighted.
Quantity:
1
Deliverly Countrywide
manufacturer warranty
Added to cart!