Click to Zoom
Why the Apple iPhone 13 128GB Rocks!
- It features a 6.1-inch display, iOS 15, and an Apple A15 Bionic chipset. The phone has a dual 12-MP primary camera, a single 12-MP selfie camera, and Face ID. Buy the iPhone 13 in Kenya today at Phoneplace Kenya.
- RAM: 4GB
- Storage: 128GB
- Camera: Camera: 12MP + 12MP Selfie: 12MP
- Display: 6.1 inches
- Battery: 2815 mAh
- Processor: Apple A15 Bionic
- System: upgradable to iOS 15.4.1
- Connectivity: 5G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi 6
| Specification | Details |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Camera | Camera: 12MP + 12MP Selfie: 12MP |
| Display | 6.1 inches |
| Battery | 2815 mAh |
| Processor | Apple A15 Bionic |
| System | upgradable to iOS 15.4.1 |
| Connectivity | 5G, Nano-SIM, eSIM, Wi-Fi 6 |
No reviews yet. Be the first to review!
Leave a Review
Apple iPhone 13 128GB
It features a 6.1-inch display, iOS 15, and an Apple A15 Bionic chipset. The phone …
78000.00
No key specifications highlighted.
Quantity:
1
Deliverly Countrywide
manufacturer warranty
Added to cart!