Click to Zoom
Why the Itel A50 Rocks!
- The itel A50 is a budget-friendly smartphone that caters to users looking for a basic device for everyday tasks.
- RAM: 2GB
- Storage: 64GB
- Camera: Main Camera: 8MP Selfie Camera: 5MP
- Battery: 5000mAh
- Display: 6.6-inches
- Processor: Unisoc Tiger T603
- System: Android 14 (Go edition)
- Connectivity: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
| Specification | Details |
|---|---|
| RAM | 2GB |
| Storage | 64GB |
| Camera | Main Camera: 8MP Selfie Camera: 5MP |
| Battery | 5000mAh |
| Display | 6.6-inches |
| Processor | Unisoc Tiger T603 |
| System | Android 14 (Go edition) |
| Connectivity | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
No reviews yet. Be the first to review!
Leave a Review
Itel A50
The itel A50 is a budget-friendly smartphone that caters to users looking for a basic …
10000.00
No key specifications highlighted.
Quantity:
1
Deliverly Countrywide
manufacturer warranty
Added to cart!